Pro školy a organizace

Programy pro školy, školky a volnočasová centra pro děti pořádáme v prostorách Kavárny Maluj, která sídlí na Korunní 2456/98 nebo ve Vašich prostorách. Naše programy jsou ucelené, vždy kvalitně připravené a přizpůsobujeme je na míru zájemcům.

Velmi oblíbené u dětí ze základních a středních škol je u nás malování keramických hrnečků nebo kachliček. Malování hrnečků nabízíme pro skupiny za zlevněnou cenu 219,- za kus. Malování kachliček je pro skupiny žáků zlevněno na cenu 119,- za jednu kachličku. Maluje se glazurami, které jsou netoxické, na kachličku o rozměrech 15 x 15 cm. Kachlička je po výpalu omyvatelná, je možno ji použít jako obrázek například na stěnu, ale i ji mít jako podložku na odkládání horkých věcí. Ovšem nejčastější možností, jak kachlíky využít je sestavit barevnou zeď, kterou si tvoří ve svých prostorách právě MŠ, ZŠ či dětská centra. Tyto zdi jsou pak nádherné památky na žáky dané školy. Kachlíky není nutné přímo obkládat zdi, ale je možno vytvořit z nich i například velký přenosný obraz. Každé namalované kachličce i hrnečku se pak dále věnuje naše keramička, která na ni nanese vrchní krycí glazuru, poté se výrobky vypálí. Celý proces trvá týden až dva, poté jsou pro Vás výrobky připraveny k vyzvednutí.

Dále můžeme školy a organizaci sestavit samozřejmě program na míru s malováním keramiky, modelováním z keramické hlíny, točením na hrnčířském kruhu či s jakýmkoliv jiným tvořivým programem.

Velmi oblíbenou součástí jakéhokoliv tvoření u nás je i exkurze do našeho zázemí keramické dílny, kde si s dětmi ukážeme, jak vypadá pec, a co všechno se nachází v takové hrnčířské dílně. I mnoho dětí, které navštěvují různé kroužky keramiky naživo takovou pec nevidělo, tudíž je to pro ně většinou nový zážitek.

Malování kachliček či hrnečků spojené s prohlídkou zázemí je při školních kolektivech aktivita časově náročná zhruba na 1,5 - 2 hodiny. Malování je záležitost velmi individuální, některé děti malují velmi rychle, jiné malují pečlivěji delší dobu.

Tvoření připravujeme v našich prostorách pondělí - pátek v dopoledních hodinách v čase 9.00 - 13.30. Samozřejmostí je, že můžeme přijet i do Vašich prostor, ale z našich zkušeností víme, že je to pro děti daleko větší zážitek, když mohou poznat nové místo a tvořit jinde než ve škole.