Potěšilo nás...

26.04.2015 19:54

Dnes nás potěšil krásný článek, který nám napsala po své návštěvě paní Helena Novotná :-) Moc děkujeme za milá slova a dělíme se s Vámi o něj.

Kroužky a Proužky jsou organizace, která pořádá aktivity pro děti a pro rodiny. Část svých kreativních aktivit provozují v Kavárně Maluj. Kavárnu Maluj najdete v Korunní ulici, jednu zastávku od metra Náměstí Míru. Vystoupíte z tramvaje a hned ji uvidíte. Je to taková malá nenápadná kavárnička. Ale to je jen první dojem zvenčí. Vejdete dovnitř a připadáte si, jako byste vešli do keramické dílny. Přímo naproti dveřím jsou regály plné keramických sošek zvířátek, talíře, hrnky i misky. V případě, že v poličce nenajdete, co byste si přáli, na požádání Vám nabídnou katalog výrobků obchodu, z kterého objednávají a pokud je to možné, tak při další objednávce zakoupí i výrobek pro Vás. Na každém stolku jsou zdarma k dispozici džbánky s vodou. Po pravé straně je stojan s barvami a keramickými paletkami. Na paletku si odlijete barvu, se kterou budete pracovat. Jsou zde také různé druhy štětců. Záleží, jak budete malovat. Jsou zde také lahvičky s konturovacími barvami, šablonky i razítka.

 

Můžete si z poličky vybrat, co byste rádi malovali, a ochotné lektorky Vám vysvětlí různé techniky a postupy a vy se můžete pustit do malování. Ve spodním regálu s barvami jsou různé velikosti otáčecích stojanů. Jistě je oceníte například při malování hrnků nebo talířů.

 

Výrobek po namalování a samozřejmě, že po zaplacení půjde do pece. Termín, kdy se budou výrobky vypalovat Vám ochotná slečna sdělí, a Vás pak čeká další příjemná návštěva, kdy už bude Váš vlastní výrobek vypálen a můžete si ho pak odnést domů, či ho darovat někomu, kdo je Vám blízký.

 

O tomto místě jsem se dozvěděla od kamarádky, která mi poslala i odkaz na webové stránky, kde jsou i fotografie z Kavárny. Přesto mám pocit, že ani dobré fotografie mi nepřipravily na ten zvláštní až okouzlující pocit, když jsem do místa vešla. Je zde klid a při malování jako bych se vracela zpět do dětství. Jsou zde například krásné šperkovničky se žabičkou. Můžou se použít také na bonbóny. Sošky medvídků, koníků i poníků. Dokonce jsem v regále objevila i figurky prehistorických ještěrů. 

Při mé návštěvě přímo naproti mně seděl tatínek s dcerkami, přibližně tak 5 a asi 7 let. Právě oni si vybrali šperkovničky se žabičkou a tak jsem se dívala, jak pod jejich malýma ručkama se bílé šperkovničky měnily. Spodní víčko namalovaly blankytně modrou barvou. Žabička dostala světle zelený nádech a korunku, kterou měla na hlavě, namalovali žlutou barvou. Samozřejmě, že jim tatínek při tom pomáhal. Přesto bylo radost dívat se jak pod dětskýma ručkama šperkovnička jakoby ožívala.

 

U vedlejšího stolu zase maminka s dcerou a kamarádkami malovaly misku a talíř. Nejdříve si tužkou předkreslily obrysy a pak začaly s vybarvováním vzoru. Obrysy tužkou po vypálení zmizí. Pokud chcete, aby vzor měl obrys, stačí vzít si lahvičkou s konturovací barvou a obrysy zvýraznit. Pro inspiraci na stěně visí talíře s různými vzory.

 

Pro ty, co si netroufají sami malovat, se zde pořádají kurzy, kde Vás zkušená lektorka povede a naučí různé techniky. V dopoledních hodinách jsou zde kurzy hlavně pro malé děti. V odpoledních a večerních hodinách zase pro větší i dospělé.

Je potřeba, abyste si dopředu zarezervovali místo. Zavolat můžete během otevírací doby na tel. 774 625 851 nebo přes rezervační systém, který naleznete na www.kavarnamaluj.cz 

 

V Kavárně Maluj se konají nejen kurzy, ale i oslavy pro děti (rezervace na www.kavarnamaluj.cz). Mimo to jsou zde i aktivity pro rodiče s dětmi, které pořádají Kroužky a Proužky, jejich program naleznete na www.krouzkyaprouzky.cz. Rodiče určitě potěší, že Kroužky a Proužky pořádají teď v létě v prostorách Kavárny Maluj příměstské tábory.

 

Na závěr Vám přeji, ať odcházíte z Kavárny Maluj stejně příjemně naladěni, jako jsem byla já.